شرکت و گیربکس بنز

شرکت خودروسازی آلمانی و از زیرمجموعه‌های شرکت دایملر آ. گ است، که در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو، کامیون، اتوبوس و موتورهای درون‌سوز، همچنین ارائه خدمات مالی (لیزینگ و بیمه خودرو) و نیز تعمیر خودرو فعالیت می‌نماید. کارخانه اصلی و دفتر مرکزی شرکت مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت قرار دارد.

گیربکس چیست؟

گیربکس ها در حقیقت رابط بین موتور ماشین و چرخ های ماشین به شمار می آیند.گیربکس نیروی تولیدی در موتور را به چرخ های ماشین منتقل کرده و آن ها را به حرکت و دوران وادار می کند. به بیانی دیگر وظیفه اصلی گیربکس انتقال قدرت از یک منبع چرخان به بخش دیگر است

 

بنز GLC43 (گیربکس ۹ سرعته خودکار)

اولین بار در سال ۲۰۱۳ بود که این شرکت از گیربکس های ۹ سرعته ، که توسعه یافته نیز بودند ، در خودروهای کلاس E خودش استفاده کرد . طبق ادعای مهندسان این شرکت خودرو سازی ، این گیربکس ها ، بعد از اجرای هشتاد و یک میلیون بار شبیه سازی توسط کامپیوتر ، طراحی و اجرا شده اند . سازگاری این مدل بسیار بالا است و سازگاری بالا ، یک قابلیت مهم در صنعت خودرو سازی محسوب می شود .

glc43-benz

 

بنز S500(گیر بکس ۷g tronic plus)

این گیربکس نسل پنجم اولین گیربکس هفت سرعته اتوماتیک بود که در خودروهای سواری تولیدی استفاده شد. این شرکت ادعا می کند که ۷G Tronic از مصرف سوخت کمتر ، شتاب بیشتر و سرعت متوسط ​​بالاتر از گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک دارد. دارای دو  دنده عقب (معکوس) است . و در ماشین های E500 ، S 430 ، S 500 ، CL 500 و SL 500 به بازار عرضه میشوند.

benz-s500

 

بنز G500 (گیربکس Tip Tronic)

یک گیربکس تیپ ترونیک می تواند مانند گیربکس های اتوماتیک رایج عمل کند و طر احی آن مانند دیگر گیربکس های اتوماتیک است و مانند آن ها از مبدل گشتاور و مجموعه های خورشیدی استفاده می کند ، اما  این سیستم  همچنین به راننده اجازه می دهد که به شیوه ی تعویض دنده ها تسلط داشته باشد. بدین صورت که با انتخاب حالت های upshift و   downshift و حالت نرمال آن را تغییر می دهد، این عمل  توسط اهرم تعویض دنده و یا کلیدهای فشاری کنار اهرم و یا روی غربیلک فرمان امکان پذیر است. این نوع جعبه دنده همچنین به طور استاندارد به یک کامپیوتر برای درک بهتر شرایط موتور مجهز شده که در حالت تعویض دنده دستی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور و گیربکس در محدوده قرمز دور موتور به صورت خودکار اقدام به سبک کردن دنده می‌کند.

benz-g500

 

 تعمیرگاه های تخصصی  گیربکس اتومات در کارلکس گرد هم آمده اند.

تعمیرگاه گیربکس بنز.

منبع: کارلَکس carlax.ir

 

نظر شما

سه × 4 =