استعلام قیمت تعمیر و خرید قطعات گیربکس اتوماتیک

[Form id=”7″]

نکات نگهداری گیربکس اتوماتیک

  • حداقل سالی یک بار برای چک کردن وضعیت گیربکس خودروی خودتان به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید . مکانیک های ماهر می توانند از نظر نشت روغن و تغییرات احتمالی در رنگ و بو ، به درست عمل کردن آن پی برده و در صورت مشکل دار بودن اقدام به تعمیر آن بکنند .
  • استفاده از خودرو به عنوان یدک کش را تا حد ممکن فراموش بکنید و تا وقتی که الزام زیادی برای این کار نیست ، اقدام به آن نکنید . اکسید شدن و سوختن روغن گیربکس اتفاقی است که بخصوص در فصول گرم سال ، می تواند آسیب جدی به جعبه دنده وارد کند .
  • فیلتر خودرو را طبق زمان استاندارد آن ، چک و تعویض کنید . معمولا هم زمان با تعویض روغن ، می توان اقدام به تعویض فیلتر نیز کرد .
  • تا حدد ممکن از رانندگی با لاستیک زاپاس خودداری کنید . متغایر بودن سایز لاستیک زاپاس با لاستیک اصلی ، نه تنها در گیربکس نقش فشاری اضافی را تحمیل می کند ، به قسمت های دیگر نیز صدمات جانبی خواهد داشت .
  • از گرم شدن کامل خودرو قبل از اقدام به حرکت مطمئن باشید . در فصول سرد سال رعایت نکردن این نکته و تصمیم به سرعت گیری آنی ، می تواند در آسیب رساندن شدید به جعبه دنده موثر باشد .
  • عادت به تعویض کردن دنده در مواقع حرکت را ترک کنید . تعویض دنده باید در حالت ایست کامل خودرو اتفاق بیفتد . بیشترین مشکل جدی در گیربکس زمانی رخ می دهد که بدون در نظر گرفتن ایستا نبودن کامل خودرو ، تصمیم به تعویض دنده از حالت D به حالت R و یا معکوس آن گرفته باشید .

 

 

  • گاهی روغن گیربکس را کامل تخلیه کنید و از مکانیک خودتان بخواهید که دفترچه مخصوص تعویض کردن روغن تان را برای شما زمان بندی کند ، تا بر اساس آن بدانید که دقیقا چه زمانی باید این کار انجام شود . دفترچه راهنمای خودرو نیز زمان دقیق این کار را برای شما توضیح داده است .
  • روغن گیربکس اتوماتیک باید در فواصل کاملا معین شده چک شود . این کار می تواند در صورت وجود نشتی ، شما را از آن مطلع کرده و اقدام به رفع مشکل کنید .
  • روغن و خودرو باید کاملا مطابقت داشته باشند . مکانیک ماهر ، نمایندگی ها و دفترچه راهنما می توانند برای انتخاب روغن مناسب به شما کمک  کنند .
  • از عملکرد درست سیستم خنک کننده مطمئن باشید . بالا رفتن دما به دلیل ایراد در سیستم خنک کننده ، تاثیر مستقیم در آسیب رسیدن به گیربکس دارد .

تعمیرگاه های تخصصی گیربکس

منتخب در کارلکس

بهترین تعمیرگاه های تخصصی گیربکس اتوماتیک

تعمیرگاه به سرویس آگهی ویژهبسته استباز می‌شود از 08:30 فردا

تعمیرگاه به سرویستعمیرگاه تایید شده کارلکستعمیرگاه به سرویس با مدیریت بختیاری با کادر تخصصی مجرب و

وب سایت: https://behservice.com/
0.0
TOLEX (تویوتا لکسوس) آگهی ویژهبسته استباز می‌شود از 08:30 فردا

تعمیرگاه تخصصی تویوتا و لکسوسبا کادر تخصصی مجرب و دارای استانداردهای بین المللی در حوزه خودرو

وب سایت: http://tolex.irتلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۳۳۰۸
5.0
اتواکسپرت آگهی ویژهبسته استباز می‌شود از 08:30 فردا

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانیبا کادر تخصصی مجرب و دارای استانداردهای بین المللی در حوزه خودرو

وب سایت: http://autoxpert.irتلفن: ۰۲۱
5.0
کارپلاس۲۴ آگهی ویژهبسته استباز می‌شود از 08:30 فردا

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانیبا کادر تخصصی مجرب و دارای استانداردهای بین المللی در حوزه خودرو

وب سایت: www.carplus24.irتلفن: ۰۲۱
0.0