تعمیر گیربکس اتوماتیک و خرید قطعات گیربکس اتوماتیک

  نکات نگهداری گیربکس اتوماتیک

  • حداقل سالی یک بار برای چک کردن وضعیت گیربکس خودروی خودتان به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید . مکانیک های ماهر می توانند از نظر نشت روغن و تغییرات احتمالی در رنگ و بو ، به درست عمل کردن آن پی برده و در صورت مشکل دار بودن اقدام به تعمیر آن بکنند .
  • استفاده از خودرو به عنوان یدک کش را تا حد ممکن فراموش بکنید و تا وقتی که الزام زیادی برای این کار نیست ، اقدام به آن نکنید . اکسید شدن و سوختن روغن گیربکس اتفاقی است که بخصوص در فصول گرم سال ، می تواند آسیب جدی به جعبه دنده وارد کند .
  • فیلتر خودرو را طبق زمان استاندارد آن ، چک و تعویض کنید . معمولا هم زمان با تعویض روغن ، می توان اقدام به تعویض فیلتر نیز کرد .
  • تا حدد ممکن از رانندگی با لاستیک زاپاس خودداری کنید . متغایر بودن سایز لاستیک زاپاس با لاستیک اصلی ، نه تنها در گیربکس نقش فشاری اضافی را تحمیل می کند ، به قسمت های دیگر نیز صدمات جانبی خواهد داشت .
  • از گرم شدن کامل خودرو قبل از اقدام به حرکت مطمئن باشید . در فصول سرد سال رعایت نکردن این نکته و تصمیم به سرعت گیری آنی ، می تواند در آسیب رساندن شدید به جعبه دنده موثر باشد .
  • عادت به تعویض کردن دنده در مواقع حرکت را ترک کنید . تعویض دنده باید در حالت ایست کامل خودرو اتفاق بیفتد . بیشترین مشکل جدی در گیربکس زمانی رخ می دهد که بدون در نظر گرفتن ایستا نبودن کامل خودرو ، تصمیم به تعویض دنده از حالت D به حالت R و یا معکوس آن گرفته باشید .

   

   

  • گاهی روغن گیربکس را کامل تخلیه کنید و از مکانیک خودتان بخواهید که دفترچه مخصوص تعویض کردن روغن تان را برای شما زمان بندی کند ، تا بر اساس آن بدانید که دقیقا چه زمانی باید این کار انجام شود . دفترچه راهنمای خودرو نیز زمان دقیق این کار را برای شما توضیح داده است .
  • روغن گیربکس اتوماتیک باید در فواصل کاملا معین شده چک شود . این کار می تواند در صورت وجود نشتی ، شما را از آن مطلع کرده و اقدام به رفع مشکل کنید .
  • روغن و خودرو باید کاملا مطابقت داشته باشند . مکانیک ماهر ، نمایندگی ها و دفترچه راهنما می توانند برای انتخاب روغن مناسب به شما کمک  کنند .
  • از عملکرد درست سیستم خنک کننده مطمئن باشید . بالا رفتن دما به دلیل ایراد در سیستم خنک کننده ، تاثیر مستقیم در آسیب رسیدن به گیربکس دارد .

  تعمیرگاه های تخصصی گیربکس

  منتخب در کارلکس

  بهترین تعمیرگاه های تخصصی گیربکس اتوماتیک

  تعمیرگاه به سرویس باز است

  تعمیرگاه به سرویستعمیرگاه تایید شده کارلکستعمیرگاه به سرویس با مدیریت بختیاری با کادر تخصصی مجرب

  وب سایت: https://carlax.ir/
  0.0
  اتواکسپرت آگهی ویژهباز است

  تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانیبا کادر تخصصی مجرب و دارای استانداردهای بین المللی در حوزه خودرو

  وب سایت: http://autoxpert.irتلفن: ۰۲۱
  5.0
  کارپلاس۲۴ آگهی ویژهباز است

  تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانیبا کادر تخصصی مجرب و دارای استانداردهای بین المللی در حوزه خودرو

  وب سایت: www.carplus24.irتلفن: ۰۲۱
  0.0