استعلام قیمت تعمیر و خرید قطعات انواع موتور خودرو

[Form id=”9″]

نکات نگهداری موتور خودرو

 1. روغن را چک کنید:
  آسان ترین کار برای افزایش عمر وسیله نقلیه تان داشتن مقدار مناسب روغن در موتور است. به علاوه، روغن و فیلترها را در فواصل توصیه شده در دفترچه راهنما تعویض کنید. برای مثال، هر ۵۰۰۰، ۷۵۰۰ یا ۱۰۰۰۰۰ مایل. اولا روغن قطعات موتور را روانکاری می کند. دوما روغن مایعی است که گرما را پراکنده می کند. مفداری از روغن به وسیله موتور سوخته می شود لذا همینکه سطح روغن کاهش پیدا می کند باید دوباره پر شود. مطمئن شوید که میزان مناسبی از روغن در موتور باشد. موتور با روغن کمتر با گرمای بیشتری کار می کند که باعث می شود تا فشار و تنش بیشتری به قطعات آن وارد شود و در نهایت به از کار افتادن موتور می انجامد. یعنی یا باید تعمیر شود یا جایگزین شود که به شدت هزینه بر است. Mortiz می گوید: اگر روغن حدود یک لیتر کم باشد موتور را از کار نمی اندازد اما اگر این میزان به دو لیتر برسد با مشکل جدی مواجه خواهید شد.
 2. با لجن مقابله کنید:
  یک موعظل بزرگ در سفرهای کوتاه، توقف و حرکت در ترافیک و همچنین سفرهای بلندی که فشار زیادی به موتور می آید مانند کشیدن یک تریلر وجود دارد. موعظل لجن است. لجن یک محصول جانبی نفتی است چسبنده با رنگ سیاه که در موتور تولید می شود و در بیشتر مشکلات موتور مشارکت دارد. تعویض به موقع یا زوتر از موعد روغن موتور می تواند تولید لجن را کاهش و عمر موتور را افزایش دهد. شرایط خاص رانندگی می تواند منجر به تولید لجن شود. ممکن است از جامد شدن روغن در سفرهای طولانی که موتور بالاتر از ۲۱۰ درجه فارنهایت کار می کند لجن تولید شود. مقصر دیگر سفرهای کوتاهی است که از رسیدن موتور به دمای مناسب کاری جلوگیری کرده و از طریق چگالش(کندانس) باعث ایجاد آب در روغن می شود. Moritz می گوید:” لجن همجای موتور انباشته می شود و در کف سینی روغن میریزد. اما وقتی موتور گرم می شود روغن با لجن مخلوط شده و به همجای موتور پمپ می شود. لجن نمی سوزد“. برای اجتناب از لجن دستورالعمل دفترچه راهنما را برای تعویض روغن و فیلتر دنبال کنید و یا به سمت روغن سینتتیک(مصنوعی) بروید که بر پایه نفت نیست. خیلی از اتومبیل ها از این نوع روغن استفاده می کنند.
 3. تعویض تسمه تایم:
  ماشین شما یا تسمه تایم لاستیکی دارد یا از زنجیر تایم استفاده می کند. این وسیله میل لنگ را به میل بادامک متصل کرده، باز و بسته شدن سوپاپ های موتور را تنظیم می کند. اگر ماشینتان تسمه تایم دارد با توجه به دفترچه راهنما تخمین بزنید که کی باید آن را تعویض کنید. Moritz می گوید: “تسمه های لاستیکی پاره می شند و وقتی این اتفاق می افتد آخر کار موتور است. این امر فاجعه بار است. کارتان تمام است“. برای جلوگیری از این فاجعه تسمه تایم باید در فواصل مشخص توصیه شده از طرف خودروساز که معمولا بین ۵۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰ مایل است تعویض شود. تعویض تسمه تایم ارزان نیست ولی هزاران دلار کمتر از تعویض موتور است.
 4. فیلتر هوا را تمیز نگه دارید:
  یک فیلتر هوای کثیف مصرف بنزین را افزایش داده، به کارایی موتور آسیب بزند و به آلایندگی موتور کمک کند.

تعمیرگاه های تخصصی موتور

منتخب در کارلکس

بهترین تعمیرگاه های تخصصی موتور خودروهای وارداتی

استارسرویس آگهی ویژهباز است

تعمیرگاه تخصصی استارسرویستعمیرگاه تایید شده کارلکستعمیرگاه تخصصی استارسرویس با بیش از ۳۰ سال

وب سایت: http://star-service.irتلفن: ۰۲۱۸۸
0.0